سه راه استیل دنده ای + کاربرد آن - استیل پوشان البرز

سه راه استیل دنده ای + کاربرد آن - استیل پوشان البرز

سه راه استیل دنده ای یکی از تجهیزات مهم و کاربردی در لوله کشی است. این نوع سه راه را با نام سه راه استیل مساوی نیز می شناسند.

سه راه استیل دنده ای + کاربرد آن

سه راه استیل دنده ای یکی از تجهیزات مهم و کاربردی در لوله کشی است. این نوع سه راه را با نام سه راه استیل مساوی نیز می شناسند. علت این نام گذاری نیز کاملاً مشخص است. در واقع هر سه دهانه این سه راهی در یک سایز و اندازه عرضه می شوند. سه راه مساوی استیل برای انشعاب مسیر مایع و گاز به کار گرفته می شود. این موضوع در تجهیزات و صنایع مختلف اهمیت زیادی دارد و ضروری می باشد.

محصول جدید: سه راهی دنده ای استیل

ویژگی های سه راه استیل دنده ای

ویژگی های سه راه استیل دنده ای

سه راه استیل دنده ای ساختار متفاوتی دارد و به همین دلیل در صنایع و تجهیزات مختلف مدنظر قرار می گیرد. این سه راه بالعکس سه راه ساکت ولد بدون نیاز به جوشکاری آماده می شود. عدم نیاز به جوشکاری سود زیادی برای مصرف کننده سه راه استیل دنده ای به همراه دارد. در واقع عدم نیاز به جوشکاری باعث می شود قیمت سه راه استیل دنده ای برای مصرف کننده کاهش پیدا کند.

بیشتر بخوانید: سه راهی استنلس استیل چیست؟

انواع سه راه استیل دنده ای

انواع سه راه استیل دنده ای

همان طور که می دانید سه راهی ها به مدل های مختلف جوشی و استیل تقسیم بندی می شوند. در صنعت گذشته برای انجام اتصالات از برشکاری، لحیم کاری، رزوه و... استفاده می شد. تمام این مراحل ساخت اتصالات دنده ای بدون نیاز به جوشکاری انجام می شوند.

بنابراین به راحتی می توان آن ها را برای مقاصد مختلف مونتاژ کرد. سه راهی استیل دنده ای در سایزهای مختلف طراحی و تولید می شود. هر کدام از این سایزها برای مقاصد و کاربردهای مختلف مورد توجه قرار می گیرد. برخی از این سه راهی ها به عنوان ابزار فشار قوی و برخی دیگر به عنوان ابزار فشار ضعیف مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: زانویی استیل چیست؟

سه راه دنده ای استیل کلاس 150 چیست؟

سه راه دنده ای استیل کلاس 150 از سه وردی و انشعاب تشکیل میگردد که نوع اتصال این مدل سه راه به صورت دنده ای می باشد.  

سه راه دنده ای استیل کلاس 150 تا 20 بار فشار و 120 درجه حرارت را تحمل می کند.

سه راه دنده ای استنلس استیل کلاس 150 با متریال 304 و 316 تولید می گردد.

سه راه دنده ای استیل کلاس 150 به دلیل مقاومت بالا در برابر خورندگی و اسیدها و قیمت مناسب و طول عمر بالا و سهولت در نصب بسیار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع دارویی و غذایی کاربرد دارد.

از سه راه دنده اس استنلس استیل 316 برای سیالهایی که خورندگی بالایی دارد و در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع دارویی و غذایی استفاده می گردد.

از سه راه دنده ای استیل 304 کلاس 150 نیز برای سیالهایی که خوندگی کمتری دارند مانند بخار و اب شور در موتور خانه ها بیشترین کاربرد را دارد.

قیمت سراه دنده ای استیل کلاس 150 بسته به سایز و الیاژ ان متغییر می باشد.

سراهی دنده ای استیل 316 و 304 از سایز 1/4 تا 4 اینچ به صورت دنده ای تولید می گردد.

بیشتر بخوانید: تبدیل استیل جوشی

کاربرد سه راه استیل دنده ای

کاربرد سه راه استیل دنده ای

به طور کلی یک کاربرد اصلی برای سه راه استیل دنده ای تعریف می شود. در واقع کاربرد سه راه استیل دنده ای این است که جریان سیال حدود 90 درجه به مسیر دیگری منحرف شود. این موضوع در بسیاری از حمل و انتقالات صنعتی اهمیت دارد و باید به موقع انجام شود. سه راه مساوی استیل در این شرایط می تواند در حکم یک نیروی انسانی ورزیده و کارآمد باشد.

سه راه مساوی استیل برای صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، شرکت های وابسته به مواد غذایی، لوله کشی و شرکت های خدمات تاسیسات کاربرد دارد. برخی از سه راهی استیل دنده ای با ضخامت زیادی به بازار عرضه می شوند. این نوع سه راهی ها را به عنوان سه راهی گوشتدار می شناسند. این نام گذاری به دلیل حجم بالای فلز در این نوع سه راهی هاست. این نوع سه راهی ها سنگین هستند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر